Stanislav Balínek
Vedoucí vývoje

+420 381 401 508
+420 731 125 621

Průmyslová 3D tiskárna

Nabízíme volnou kapacitu průmyslové 3D tiskárny. Poskytujeme kvalitní a cenově dostupný 3D tisk, který zhotovíme z Vašich 3D dat.

Model musí být pouze objemový a ve 3D formálu STL. Kvalita vygenerovaných dat do STL přímo ovlivňuje kvalitu samotného modelu.

Nabízíme 2 varianty přesnosti vrstvení dílu tj. 0,17 mm/na vrstvu a 0,25 mm/na vrstvu. Extrémně malé hrany a plochy mají své limity.

Průmyslová 3D tiskárna Dimension Elite je určena pro rychlou výrobu přesných a pevných prototypových modelů. Díky této 3D technologii lze zhotovit modely velmi komplikovaných tvarů, nebo vyrobit přímo celé konstrukční sestavy.

Základní velikost modelovacího prostoru 3D tiskárny 203 x 203 x 305 mm nemusí být omezením pro výrobu rozměrných dílů. Díly lze rozdělit na více částí a snadno spojit slepením (běžná vteřinová lepidla, lepidla na plasty).

Vyrobky z 3D tiskárny lze snadno dále upravovat broušením, tmelením a nástřikem barvou nebo pokovovat.

3D výtisky jsou vyráběny z pevného, odolného a netoxického ABS plastu v barvě slonovinové kosti (standardně), bílé, modré, zelené khaki, oranžové nektarinkové, žluté, červené, černé, šedé a kovové.

Všeobecné informace o 3D tisku

3D tisk(3D print) je nejmodernější metoda převodu virtuálního 3D modelu do fyzické podoby.

Prostřednictvím 3D tisku si můžete představit soubor technologií pro rychlou výrobu dílů a prototypů. Tyto prototypy (3D výtisky) slouží k představě o vzhledu (designérské návrhy), ale také hlavně k zasazení plnohodnotného dílu do stroje pro jeho odzkoušení či ověření při zatížení apod.

Virtuální 3D model je nejdříve zpracován v softwaru, který automaticky vytvoří řezy, podpory a dráhy tiskové hlavy, a poté prostřednictvím počítačové sítě je odeslán do 3D tiskárny, kde se okamžitě zahájí proces výroby. Fyzický konečný vytištěný 3D model vzniká nanášením vrstev roztaveného materiálu (ABS plast) přes tryskovou hlavu na podložku. Celý proces výroby 3D modelu probíhá zcela automaticky bez nutnosti dohledu operatéra. Vyrobené 3D výtisky lze okamžitě použít pro danou aplikaci (ne všechny modely vyžadují stavbu podpor) nebo se vloží do čistícího zařízení, kde celý proces odstraňování podpor probíhá také automaticky. Po odstranění podpor se model osuší a je připraven pro použití v dané aplikaci.

3D tisk je určen pro použití v mnoha oblastech průmyslu, architektury, medicíny, umění, školství. Vysoká kvalita modelovacího materiálu, pevnost, odolnost vyrobených dílů, výborná rozměrová stabilita a tepelná odolnost až do 95°C dovoluje výrobu přesných funkčních vzorků strojírenských součástí. Pro výrobu vzorků dílů ve slévárenství se také využívá 3D tisk.

Fotogalerie


Poptávkový formulář


V případě požadavku na 3D tisk nás prosím kontaktujte.

Položky označené * jsou povinné.